FAS DENETİM AKADEMİSİ DENETÇİ YARDIMCISI YETİŞTİRME PROGRAMI BAŞLIYOR


Denetim sektöründe denetçi yardımcısı/ eleman ihtiyaçlarının karşılanması için uygulamalı 240 saatlik (2 ay) uygulamalı denetim eğitim planlamaktayız. Eğitime Türkiye genelinden üniversite haziran mezun olanlar ile daha önce mezun işletme, iktisat ve maliye bölümü mezunlarını seçme yoluyla alacağız .

Eğitimde muhasebe, temel mali tablolar, mizanlar, TFRS/ BOBI standartları ve dönüşüm ile uygulamalı denetim konular (BDS + Çalışma kağıtları) ı yer alacaktır. Eğitimde uygulamada FAS denetim programı kullanılacak ve katılımlara program ile denetim eğitimi verilecektir. Eğitim Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi İİBF'de yapılacaktır.

Eğitimde hedef mevcut FAS kullanıcılarının eleman ihtiyacını karşılamak ve sektöre nitelikli eleman sağlamak olacaktır.

Eğitimi uygulamacılar ile üniversite hocaları verecektir. eğitim mayıs, haziran ve temmuz aylarında yüz yüze uygulamalı olarak planlanmaktadır.

Eğitim ücreti 2.500 TL + KDV olarak planlanmaktadır. Toplamda 35 adet aday seçilecektir. Katılımcılar konaklama ve yol giderlerini kendileri karşılayacaktır. Bazı katılımcıların ücretleri Denetim şirketleri tarafından(burslu) karşılanabilecek ve deprem bölgesinden gelen 10 katılımcı ücretsiz eğitime alınabilecektir.

Eğitim sonrası katılımcıları denetim şirketlerinde 1-2 aylık deneme sürecine il bazında işe yerleştirmeyi planlamaktayız.

Eğitime katılmak isteyenler, ders durumunu (mezun olacağını) veya mezun belgesi, özgeçmiş ve neden denetim sektörünü seçtiğine dair bir motivasyon mektubu ile; 👉
fasdenetimakademisi@gmail.com
mail adresine 30 nisan 2023 tarihine kadar başvurması gerekmektedir. 😀